klasa     imię i nazwisko wychowawcy     sala
 1a integracyjna   mgr Beata Nowak, mgr Beata Niemczyk
 8a integracyjna   mgr Magdalena Rasiej
 8b   mgr Agnieszka Czaplińska
 8c   mgr inż. Zofia Wątor

• Regulamin uczestnictwa na zajęciach na pływalni w roku szkolnym 2017/18 do pobrania TUTAJ
  • Regulamin Samorządu Uczniowskiego SP nr 8 im. Jana Pawła II w Trzebini do pobrania TUTAJ

• Ordynacja wyborcza do Samorządu Uczniowskiego SP nr 8 im. Jana Pawła II w Trzebini do pobrania TUTAJ

• Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Współczynnik przeżywalności można byłoby zwiększyć 2-3 krotnie dzięki zastosowaniu tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej (nazywanej popularnie masażem serca i sztucznym oddychaniem). Niestety, obecnie pierwszej pomocy udziela się w przypadku 1 na 5 nagłych zatrzymań krą1żenia. Dlaczego? Podstawowym problemem jest brak wiedzy w społeczeństwie na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.
    O tym, że jest to wiedza przydatna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wyobrazić sobie, że w twojej obecności ktoś z najbliższej rodziny doznaje zatrzymania akcji serca. Aby zdobyć niezbędne umiejętności, najlepiej wziąć udział w specjalnym kursie pierwszej pomocy. Nie każdy jednak ma na to czas i możliwości, ponadto wiedza zdobyta w wyniku kursu po jakimś czasie jest zapominana.
    Stąd dobrym rozwiązaniem jest nauczenie się zasad pierwszej pomocy dzięki edukacyjnej grze internetowej. Przykładem może być gra "pierwsza pomoc", dostępna na stronie:

Gra edukacyjna pierwsza pomoc BLS / AED

Gra jest oparta na rekomendacjach Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Gracz dzięki serii prostych ćwiczeń może prześedzić krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo ocenić stan poszkodowanego i udzielić mu pierwszej pomocy, wykonując uciśnięcia klatki piersiowej, oddechy ratownicze oraz używając automatycznego defibrylatora (AED)

Archiwum osiągnięć uczniów