Szkolne Koło Turystyczne działa w naszej szkole od 2001 roku. Zawsze zrzeszało liczne grono uczniów, którym bliskie stały się słowa Aleksandra Janowskiego, założyciela Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego "Przez poznanie kraju do jego umiłowania". Program zajęć zakłada pokazanie uczniom sposobów racjonalnego spędzania wolnego czasu oraz udowodnienie, że mieszkają w atrakcyjnym turystycznie regionie. Uczniowie uczestniczą w rajdach rowerowych i pieszych, w wycieczkach pociągiem lub autobusem oraz w spotkaniach z ciekawym człowiekiem organizowanych przez PTTK.
Opiekunki koła, panie Agata Mazur i Agnieszka Czaplińska, starają się, by program wycieczek był ciekawy i rozwijał różnorodne zainteresowania uczniów, a także by ich podopieczni mieli oczy szeroko otwarte na otaczający świat, potrafili dostrzegać piękno przyrody, rozpoznać najważniejsze zabytki oraz kulturalnie zachować się w miejscach publicznych i poza nimi. Najważniejsze jednak, by wracali do domów zadowoleni i pełni dobrego humoru.
Plan zajęć Szkolnego Koła Turystycznego znajduje się na łączniku II piętra. Tam również można zobaczyć zdjęcia ze wspólnych podróży.

Wycieczka na Groń Jana Pawła II i na Leskowiec - 13.10.18

Więcej zdjęć poniżej