1.   8.00 - 8.45   - 10 min

• zastępcy: Agnieszka Majerska, Zbigniew Zając
  • skarbnik: Katarzyna Woch
  • sekretarz: Aneta Celej

• Zarządzenie w sprawie bezpłatnych podręczników

• Terminarz spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2017/18
      do pobrania TUTAJ lub TUTAJ

• Regulamin uczestnictwa na zajęciach na pływalni w roku
      szkolnym 2017/18 do pobrania TUTAJ

W roku szkolnym 2017/2018 bezpłatne podręczniki, ćwiczenia i materiały edukacyjne otrzymają uczniowie klas I, II, III, IV, V, VI, VII Szkoły Podstawowej
    oraz klas II i III Gimnazjum zgodnie z zapisami regulaminu dostępnego TUTAJ

Informacja MEN ws. darmowych podręczników do pobrania TUTAJ

Informacja MEN w sprawie tzw. dopalaczy. Gdzie szukać pomocy. Telefony alarmowe. Więcej na ten temat TUTAJ

W trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci polecamy informacje zawarte
    w tym dokumencie oraz w tym dokumencie .

Każdego roku w Unii Europejskiej ok. 500 000 umiera na skutek nagłego zatrzymania krążenia. Współczynnik przeżywalności można byłoby zwiększyć 2-3 krotnie dzięki zastosowaniu tzw. resuscytacji krążeniowo-oddechowej (nazywanej popularnie masażem serca i sztucznym oddychaniem). Niestety, obecnie pierwszej pomocy udziela się w przypadku 1 na 5 nagłych zatrzymań krążenia. Dlaczego? Podstawowym problemem jest brak wiedzy w społeczeństwie na temat prawidłowego udzielania pierwszej pomocy.
    O tym, że jest to wiedza przydatna, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy wyobrazić sobie, że w twojej obecnośi ktoś z najbliższej rodziny doznaje zatrzymania akcji serca. Aby zdobyć niezbędne umiejętności, najlepiej wziąć udział w specjalnym kursie pierwszej pomocy. Nie każdy jednak ma na to czas i możliwości, ponadto wiedza zdobyta w wyniku kursu po jakimś czasie jest zapominana.
    Stąd dobrym rozwiązaniem jest nauczenie się zasad pierwszej pomocy dzięki edukacyjnej grze internetowej. Przykładem może być gra "pierwsza pomoc", dostępna na stronie:

Gra edukacyjna pierwsza pomoc BLS / AED

Gra jest oparta na rekomendacjach Europejskiej Rady Resuscytacji w zakresie prawidłowego udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Gracz dzięki serii prostych ćwiczeń może prześledzić krok po kroku, w jaki sposób prawidłowo ocenić stan poszkodowanego i udzielić mu pierwszej pomocy, wykonując uciąnięcia klatki piersiowej, oddechy ratownicze oraz używając automatycznego defibrylatora (AED)

Prezentacja wyników badań przeprowadzonych w ramach ewaluacji wewnętrznej na temat skuteczności podejmowanych działań dydaktycznych wyniki ankiet rodziców TUTAJ
    wyniki ankiet uczniów TUTAJ
    wyniki ankiet nauczycieli TUTAJ

szczegóły TUTAJ

Sześciolatek w SP nr 8 w Trzebini
    FILM

- ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

- WEWNĄTRZSZKOLNY SYSTEM OCENIANIA

- BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE