Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Trzebini

„Widzę, że przygotowujecie się poważnie do zadań jutra.”

• Szkoła Podstawowa nr 8
    im. Jana Pawła II w Trzebini

Osiedle Widokowe 21
32-540 Trzebinia

tel: 32 6121 956 fax: 32 6122 952

e-mail: zwmsp8@interia.pl

e-Dziennik Librus

• Szkoła posiada dziennk elektroniczny Librus

Wejdź

• Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Szkoły na facebooku, gdzie publikowane są aktualności

Biblioteki Szkolnej
w 2 semestrze

Poniedziałek:
Wtorek:
Środa:
Czwartek:
Piątek:

STOŁÓWKA

Godziny pracy stołówki szkolnej
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.00 do 15.00

Godziny wydawania posiłków
12.15-12.30 (klasy pierwsze)
12.30-13.00 (pozostali uczniowie)
13.00-14.00 (osoby z zewnątrz)

Obiady prosimy zamawiać z jednodniowym wyprzedzeniem

Celem odliczenia kosztu obiadu, informację o nieobecności dziecka prosimy składać na kuchni.

Menu na facebook

• 1.   8.00 - 8.45 - 10 min
  • 2.   8.55 - 9.40 - 15 min
  • 3.   9.55 - 10.40 - 10 min
  • 4. 10.50 - 11.35 - 10 min
  • 5. 11.45 - 12.30 - 20 min
  • 6. 12.50 - 13.35 - 10 min
  • 7. 13.45 - 14.30 - 5 min
  • 8. 14.35 - 15.20 - 5 min
  • 9. 15.25 - 16.10

BIP SP8

Wejdź

Wzorem lat ubiegłych ,w zajęciach Ratownictwa przedmedycznego w roku bieżącym biorą udział uczniowie wszystkich klas I-III oraz ich wychowawcy i nauczyciele wspomagający.
Zajęcia te cieszą się wielkim zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy brali w nich udział.

Dzieci często są świadkami sytuacji , w których konieczne jest udzielenie pierwszej pomocy. Dzięki zdobytym wiadomościom i umiejętnościom mogą w sytuacji zagrożenia uratować komuś życie, a przyswojona wiedza i nawyki przydadzą im się także w dorosłym życiu. Ważne , by nie tracić głowy i bez wahania umiejętnie ratować poszkodowanego. Odpowiednio przeszkoleni uczniowie są równie wartościowymi ,, małymi ratownikami” co dorośli.

Uczniowie wykazują bardzo duże zainteresowanie, zaangażowanie i wiedzę w zakresie :

• oceny zagrożenia i zachowania własnego bezpieczeństwa
  • oceny stanu poszkodowanego, sprawdzenie przytomności
  • wzywania pomocy i tym samym znajomości numerów telefonów ratowniczych
  • sprawdzania oddechu i udrożnienia dróg oddechowych
  • ułożenia poszkodowanego w pozycji bezpiecznej jeśli poszkodowany jest nieprzytomny, ale oddycha
  • wykonania 30 ucisków klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych ,jeśli poszkodowany jest nieprzytomny i nie oddycha.
Dzieci posiadają świadomość, że niektóre umiejętności mogą ćwiczyć tylko i wyłącznie na fantomach.
Nauczyciel prowadzący zajęcia współpracuje z fundacją WOŚP Jurka Owsiaka pozyskując materiały i pomoce do prowadzenia zajęć oraz hologramy na świadectwa dla młodych ratowników.

Przygoda z ratownictwem w klasach I-III SP 8 w Trzebini rozpoczęła się we wrześniu 2005 r. pod patronatem Fundacji Świat Dzieciom pod nazwą „ Serce na start” , a od 19 kwietnia 2007 r. w ramach programu realizowanego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka „ Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Celem zajęć jest nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w sytuacjach zagrożenia życia. Udział w zajęciach biorą także dzieci niepełnosprawne w klasach integracyjnych na zasadzie dobrowolności pod okiem nauczyciela wspomagającego.

W marcu 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować" organizowanego przez fundację WOŚP.
Spośród 250 szkół z całej Polski biorących udział w konkursie wyróżniono 10 placówek , z których prace konkursowe zakwalifikowały się do finału, który rozegrał się w stolicy. Jedną z nich była Szkoła Podstawowa nr 8 w Trzebini.

3 czerwca 2017 r. do Warszawy pojechała grupa małych ratowników z klasy II c w składzie: Zuzanna Kubańska, Barbara Siata, Franciszek Stolarski, Igor Spuła oraz opiekun Małgorzata Fortuna, która nie tylko kibicowała swoim podopiecznym, ale razem z nimi brała udział w rywalizacji między zwycięskimi drużynami.
Rywalizacja w Finale polegała na współzawodnictwie 10-ciu pięcioosobowych reprezentacji ratowniczych w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe z wiedzą na temat podstawowych czynności ratujących życie przeprowadzonej w formie gry miejskiej odbywającej się na terenie miasta Warszawa.
Uczestnicy pokonali trasę ponad 10 km pieszo oraz metrem lokalizując miejsca kolejnych zadań na mapie i w terenie.
Po 6 godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców. Uczniowie SP 8 zdobyli 6 miejsce wśród najlepszych ratowników w Polsce!
Otrzymali fantastyczne nagrody: zestaw fantomów – 1 fantom Little Anne + 4 fantomy Mini Anne, tubę edukacyjną, plecaki od marki Play, niezbędnik pierwszej pomocy, gry edukacyjne „Było sobie życie. Pierwsza Pomoc” dla każdego członka drużyny, koszulki, odblaski, apteczki , puchar. Ale to nie wszystko ….
Zostali zaproszeni do Warszawy , aby 3 września ( niedziela) z pozostałymi zwycięskimi szkołami , na stadionie Miejskim Legii Warszawa wprowadzić na murawę gwiazdy TVN i WOŚP, które rozegrały mecz charytatywny.
W przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego zwycięzcom towarzyszyli koledzy i koleżanki z klasy oraz rodzice i ich bliscy.

Udział w Wielkim Meczu 52-osobowej grupy z Trzebini to nie tylko towarzyszenie młodym ratownikom, którzy osiągnęli sukces w VI edycji ogólnopolskiego konkursu „ Ratujemy i Uczymy Ratować” , ale to także udział w szczytnym celu. Dochód ze sprzedaży biletów na mecz został przeznaczony na zakup supernowoczesnej karetki dla dzieci Centrum Zdrowia Dziecka. Uczniowie naszej szkoły ,ich rodzice i opiekunowie oraz nauczyciele mieli w tym wydarzeniu także swój udział.