Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana Pawła II w Trzebini

„Widzę, że przygotowujecie się poważnie do zadań jutra.”

• Szkoła Podstawowa nr 8
    im. Jana Pawła II w Trzebini

Osiedle Widokowe 21
32-540 Trzebinia

tel: 32 6121 956 fax: 32 6122 952

e-mail: zwmsp8@interia.pl

e-Dziennik Librus

• Szkoła posiada dziennk elektroniczny Librus

Wejdź

• Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnej strony Szkoły na facebooku, gdzie publikowane są aktualności

• 1.   8.00 - 8.45 - 10 min
  • 2.   8.55 - 9.40 - 15 min
  • 3.   9.55 - 10.40 - 10 min
  • 4. 10.50 - 11.35 - 10 min
  • 5. 11.45 - 12.30 - 20 min
  • 6. 12.50 - 13.35 - 10 min
  • 7. 13.45 - 14.30 - 5 min
  • 8. 14.35 - 15.20 - 5 min
  • 9. 15.25 - 16.10

STOŁÓWKA

Godziny pracy stołówki szkolnej
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7:00 do 15:00

Godziny wydawania posiłków
12:15-12:30 (klasy pierwsze)
12:30-13:00 (pozostali uczniowie)
13:00-14:00 (osoby z zewnątrz)

Obiady prosimy zamawiać z jednodniowym wyprzedzeniem

Celem odliczenia kosztu obiadu, informację o nieobecności dziecka prosimy składać na kuchni.

BIP SP8

PROGRAM DSD

Grupy z poszerzonym programem języka niemieckiego

Są to grupy DSD, w których uczniowie przygotowywani są do międzynarodowego egzaminu z języka niemieckiego DSD B 1 (Deutsches Sprachdiplom I). Jest to bezpłatny egzamin państwowy.

• W naszej szkole uczniowie uczą się języka niemieckiego już od czwartej klasy z podziałem na grupy.
  • Program DSD B1 realizowany jest w naszej szkole, a uczniowie mają możliwość kontynuować naukę języka niemieckiego w I Liceum ogólnokształcącym w Chrzanowie oraz w kilku liceach w Krakowie.
  • W tym roku szkolnym oddelegowaną osobą przez Niemieckie Ministerstwo Oświaty jest pan Ralf Auris. Pod jego szczególna opieką merytoryczną znajduje się Nasza Szkoła. Pan Ralf prowadzi zajęcia w języku niemieckim z uczniami naszej szkoły.
  • Jesteśmy jedyną szkołą w gminie i jedną z dwóch w całym powiecie realizującą program DSD
  • Uczniowie zdają egzaminy i otrzymują bezpłatne certyfikaty językowe: w klasie 6 A1, w klasie 7 A2
  • Egzamin w klasie ósmej będzie składał się z dwóch części. Podczas części ustnej uczniowie przedstawią prezentację na wybrany temat oraz odbędą kilkuminutową rozmowę z komisja egzaminacyjną. Części pisemna składa się z trzech części: rozumienie, czytanie i pisanie. Część pisemna będzie wysyłana do Niemiec i tam sprawdzana. Zdając wszystkie poszczególne części egzaminu uczniowie otrzymają certyfikat językowy B1 wydawany przez Niemieckie Ministerstwo Oświaty i Nauki uznawany na całym świecie. Kontynuując naukę w liceum w klasach z rozszerzonym językiem niemieckim uczniowie będą mogli poszerzać swoją znajomość języka, a następnie przystąpić do egzaminu DSD C1, który pozwala podjąć studia w krajach niemieckojęzycznych oraz stanowi dodatkowy atut na rynku pracy
  • Zajęcia DSD prowadzone są w atrakcyjny dla ucznia sposób. Odgrywamy scenki teatralne, odbywają się projekcje filmowe, praca z czasopismami niemieckojęzycznymi, lekcje z pomocą Internetu, warsztaty kulinarne, Dni Języków Obcych, wspólne warsztaty z rodzicami, praca z platformą edukacyjną pasch-net.de. Organizujemy również dla uczniów bezpłatne warsztaty w języku niemieckim w zaprzyjaźnionych instytutach: Goetheinstitut oraz Österreich Institut w Krakowie.
  • Zajęcia odbywają się w specjalnie do tego przeznaczonych salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt: laptopy, rzutniki, tablice interaktywne.
  • Do dyspozycji uczniów jest zaplecze dydaktyczne wyposażone w słowniki, gry planszowe, płyty DVD, gazetki niemieckojęzyczne, lektury niemieckojęzyczne, limitowane edycje książek historycznych.
  • Pracownie na bieżąco doposażane są w najnowocześniejszy sprzęt i pomoce dydaktyczne pochodzące z funduszy ZfA – Centrala Szkolnictwa Zagranicznego

Zobacz aktualności programu DSD na facebook