KLASY GIMNAZJUM w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

Działalność Szkolnego Koła Rekreacyjno-Turystycznego (SKRT)

"Wystartowaliśmy" w 2003r.  Organizujemy różnego rodzaju formy wypoczynku czynnego, zachęcamy uczniów do wzięcia w nich udziału poprzez osobisty przykład. Koło prowadzi p. Iwona Łukasik przy współpracy z p. Małgorzatą Gleczman,  p.Joanną Warzechą i innymi Nauczycielami.

Zobacz 2 prezentacje na temat SKRT wykonane przez uczniów kl. 2B

w ramach Projektu edukacyjnego "Rusz się, nie pożałujesz!

pptSzkolne-Koło-Rekreacyjno-Turystyczne.ppt4.51 MB   
pptSzkolne Koło Rekreacyjno Turystyczne 2.ppt1.89 MB


GALERIA  SKRT

skart1

skart2

skart3

skart4

skart5

Podejmujemy następujące działania pozalekcyjne:

1. Rajdy rowerowe organizowane przez Nasze Koło, PTTK, Urząd Miasta Chrzanowa oraz Trzebini w celu propagowania zdrowego stylu życia, poznawania „Zielonych pereł Trzebini" i dalej położonych miejscowości.

2. Wyjazdy na basen kąpielowy w celu integracji grupy, rozwijania sprawności fizycznej i promocji aktywnego wypoczynku.

3. Sekcja tenisa stołowego pozwalająca na rozwijanie zdolności członków koła, integrację w zespole i budowanie poczucia własnej wartości przez osiągnięcia sportowe.

4. Wędrówki piesze w celu propagowania turystyki pieszej, poznawania naszej „małej ojczyzny", jej walorów turystycznych i przyrodniczych osobliwości.

5. Kuligi  integrujące młodzież z różnych klas oraz propagujące zimowy wypoczynek na świeżym powietrzu.


Poniżej znajdziesz coś o każdym z przeszło 100 wydarzeń, zorganizowanych dotychczas przez nasze koło, poczynając od ostatniego, kończąc na najstarszym, z roku 2003:


Rok szkolny 2017/2018

Sekcja tenisa stołowego w drugim  półroczu spotyka się w każdy wtorek od godziny 08.00 do 08.45  W spotkaniach może wziąć udział każdy, kto lubi tenis stołowy. Zapraszam wszystkich chętnych od klasy szóstej do klas drugich i trzecich gimnazjum.              Opiekun Koła: Iwona Łukasik.


Jak co roku, w ramach Szkolnego Koła Rekreacyjno-Turystycznego odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy rywalizowali w grze pojedynczej 7 czerwca a dziewczęta 8 czerwca 2018r.


                                                Wielkie gratulacje dla najlepszych!!!


Zdjęcie0590Tenis stołowy chłopców: DSCF0068


1m. Kacper Duda kl.3C


2m. Roni Eibach kl.7B


3m. Hubert Duleba kl.7B
Zdjęcie0599Zdjęcie0626


Tenis stołowy dziewcząt: 1m. Weronika Koryczan z kl. 2D, 2m. Roksana Borowska z kl. 7B,

                                                     3m. Silena Petti z kl. 7B


Nagrody zostaną wręczone w ostatnim tygodniu roku szkolnego.


                                                                                                                             Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

 

Na XI Rajd Rowerowy Płoki wybraliśmy się 1 maja pod opieką państwa Łukasik.

Zdjęcie0388W tym dniu było ciepło i słonecznie. W tym roku skrócili trasę, dlatego szybko dotarliśmy na metę. Każdy miał zapewnione jedzenie. Wszyscy mogli wybrać pomiędzy kiełbaskami z grilla, a grochówką. Oprócz tego były gry i zabawy dla młodszych i starszych. Zdjęcie0383Kiedy wszyscy wrócili z trasy rozpoczęło się losowanie nagród. Było do wygrania kilka rowerów i trochę upominków. Niestety naszej grupie nie udało się wygrać roweru, ale za to trzy osoby wygrały okazałe upominki. Po konkursie wróciliśmy do Trzebini około godziny 15. Było super!   

Szymon Wereda z kl. 2B                                                                      Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


21 X w sobotę SKRT zorganizowało Rajd Rowerowy do Lipowca. 

2017102111487Opiekunami były: p. A Hornik i p. I. Łukasik. 2017102111556Wyjechaliśmy spod gimnazjum o 9.00 W dalszym ciągu zdobywamy odznakę "Turysta Ziemi Chrzanowskiej". Podczas tego rajdu zwiedziliśmy 4 miejsca wymagane do odznaki: Skałkę Triasową w Bolęcinie, dawny Zespół Pałacowo-Parkowy, Kościół w Płazie i oczywiście Zamek w Lipowcu.  Pogoda była przepiękna. W czasie rajdu rozegraliśmy też trzy konkursy sprawnościowe, w których najlepsi otrzymali nagrody, upiekliśmy kiełbaski i pograliśmy w piłkę. W Trzebini zameldowaliśmy się tuż po godzinie szesnastej.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


30 IX w sobotę odbył się nasz rajd: Śladami Zielonych Pereł Trzebini

2017093011301W ostatnim dniu września wybraliśmy się z SKRT na kolejny rajd rowerowy. Pogoda była przepiękna. Pod opieką Państwa Łukasik i Pani Bębenek przejechaliśmy trasę, podczas której zwiedziliśmy aż sześć miejsc2017093011331 wyznaczonych do zdobycia odznaki Turysta Ziemi Chrzanowskiej, były to: Dwór Zieleniewskich, Zalew Kozi Bród, Sanktuarium w Płokach, Rezerwat Buków w Ostrej Górze, Kurhan w Karniowicach i Pałac w Młoszowej. Po drodze graliśmy w piłkę, w Płokach upiekliśmy kiełbaski. Odbyły się też konkursy sprawnościowe, za które wygrani odebrali w Młoszowej nagrody. W skokach na skakance wszystkich pokonał Filip Łuszczaniec, najlepszy w odbijaniu piłeczki do tenisa był Dawid Kosmala a świetnym refleksem w konkurencji „ fanta, cola, sprite” popisała się Ola Knapik.

 

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia    (szukaj w 14-tym rzędzie albumów)

 

 

201709161121116 IX w sobotę odbył się pierwszy w tym roku szkolnym rajd rowerowy do Bolęcina. Na początek wzięliśmy udział w 17 Rajdzie im. Władysława Mamota. Pogoda niestety nie dopisała. Jednak pod szkołą stawili się Ci, którym nic nie jest straszne. Trasa biegła przez Młoszową i Puszczę Dulowską do Zajazdu Rowerowego Nawsie w Bolęcinie. Tam wszyscy uczestnicy wrzucili do urny swoje kupony i nasz uczeń Brian Kendziorski losował osoby, które otrzymały nagrody. Były liczniki, światła, kaski, pompki i inne akcesoria rowerowe. Wszyscy wróciliśmy z nagrodami. Jednak rajd naszego Koła nie zakończył się w centrum Bolęcina. Ponieważ w tym roku w dalszym ciągu zbieramy punkty do odznaki Turysta Ziemi Chrzanowskiej, w Bolęcinie zajechaliśmy także nad Zalew Gliniak (tam pograliśmy trochę w siatkówkę) i nad Skałkę Triasową. W drodze powrotnej karmiliśmy jeszcze kaczki nad Chechłem, a przed rajdem odwiedziliśmy Pałac w Młoszowej. Łącznie podczas sobotniego rajdu zdobyliśmy 5 miejsc, z szesnastu przewidzianych do zdobycia brązowej odznaki. Zapraszam na kolejne rajdy, które odbędą się jeszcze w tym semestrze. Opiekun Koła SKRT: Iwona Łukasik               Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

 

 

Rok szkolny 2016/2017

Sekcja tenisa stołowego w drugim  półroczu spotyka się w każdą środę od godziny 14.35 do 15.20  W spotkaniach może wziąć udział każdy, kto lubi tenis stołowy. Zapraszam wszystkich chętnych z klas pierwszych, drugich i trzecich.                 p. Iwona Łukasik.


Jak co roku, w ramach Szkolnego Koła Rekreacyjno-Turystycznego odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy rywalizowali w grze pojedynczej 17 maja a dziewczęta 24 maja 2017r.


P70517-101326Wielkie gratulacje dla najlepszych!!!


Tenis stołowy chłopców: I m. Kacper Duda z kl.2C

                                  II m. Szymon Bugdalski z kl. 3D

                          III m. Wojtek Marcela z kl. 1C

Tenis stołowy dziewcząt: I m. Karolina Cogiel z kl. 3B

                                    II m. Oliwia Spuła z kl. 2D

                                III m. Wiktoria Nowak z kl. 2C 


Nagrody zostaną wręczone podczas apelu na auli szkolnej 7 VI w środę.

Także wtedy zostaną nagrodzeni zwycięzcy szkolnego konkursu zbierania makulatury.


Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


20170514953120170514956414.maja 2017r. Wzięliśmy udział w 14 Rajdzie Kraków-Trzebinia.  W tym roku Rajd Rowerowy Kraków-Trzebinia był dłuższy niż zwykle – kończył się nad Zalewem Chechło. Pojechaliśmy w okrojonym składzie, gdyż nie udało się znaleźć żadnego opiekuna wśród naszych nauczycieli. W rajdzie brało udział około 1500 osób. Startowaliśmy z Błoń w Krakowie. Trasa prowadziła przez akwen wodny w Kryspinowie. Po drodze był czas na lody i dłuższy odpoczynek w przepięknej Dolinie Mnikowskiej. Pogoda była wymarzona, rowery sprawne, kondycja dopisała, więc na mecie znaleźliśmy się tuż po godzinie 13. Potem grochówka, oglądanie tresury psów obronnych i losowanie nagród – z marnym szczęściem. Jednak 14 Rajd Kraków-Trzebinia uważam za bardzo udany. Gratulacje dla: Kuby Paczki, Kacpra Zielińskiego, Piotrka Gębalskiego, Damiana Kowalskiego i Kacpra Dudy, którzy tak lekko pokonali blisko pięćdziesięciokilometrową trasę. Następny nasz wyjazd rowerowy ze Szkolnego Koła Rekreacyjno-Turystycznego będzie 4 czerwca. Będzie to Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka- zapraszam do zapisów.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


 

20170506948806V2017r. SKRT było na XXXI  Rajdzie Kolarski Pierwszy Krok

Ruszyliśmy spod gimnazjum do Chrzanowa w sobotę przed godziną 9.00 Opiekunami podczas tego rajdu byli: p. I. Łukasik i p. S. Lasoń z PTTK. Z Placu Tysiąclecia grupami przejechaliśmy przez Chechło do Bolęcina. Tam odbyły się ciekawe konkursy, w których oczywiście braliśmy udział. Kuba Kochański zdobył 1 miejsce w wyszukiwaniu na czas roślin wskazanych przez organizatora z KTK. Wielu osobom poszczęściło się w rzutach kostkami. Łącznie zdobyliśmy 9 nagród. Kolejne miejsca do odznaki Turysta Ziemi Chrzanowskiej to: Sanktuarium MB Fatimskiej, Kościół  Św. Mikołaja i Muzeum w Chrzanowie, Zalew Chechło,” Gliniak” i Skałka Triasowa w Bolęcinie.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia2017050194411V w poniedziałek Szkolne Koło Rekreacyjno - Turystyczne było na 10 Rajdzie Rowerowym w Płokach. Uzbierało się nas z opiekunami 20 osób. Zdobyliśmy nowe punkty do odznaki turystycznej: Dwór Zieleniewskich, Wieś Lgota i Sanktuarium w Płokach. Przejechaliśmy wyznaczoną trasę, wzięliśmy udział w rowerowych konkursach, zjedliśmy coś na ciepło i z nadzieją czekaliśmy na losowanie dziesięciu rowerów na dziesięciolecie rajdu. Szczęście dopisało Kacprowi Zielińskiemu z kl. 2A Właściwie to Jego Mamie, która przed wyjazdem syna na rajd napomknęła, że mógłby dla niej wygrać rower. Prorokini. 

 Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

 20170331927031 marca 2017r. w Hali PKS OPOKA odbył się VI Turniej Tenisa Stołowego Młodzieży do lat 19-tu. W ramach Szkolnego Koła Rekreacyjno-Turystycznego tradycyjnie wzięliśmy w nim udział. Nasi201703319273 uczniowie zajęli bardzo dobre lokaty: Karolina Cogiel z kl. 3B zdobyła I miejsce i główną nagrodę - tygodniową wycieczkę do Warszawy oraz piękną piłkę. Kacper Duda z kl. 2C wywalczył II miejsce i także wrócił z piłką nożną. Wielkie gratulacje dla Karoliny, Kacpra i pozostałej dwójki naszych uczniów (Oliwii Spuły z kl. 2D i Sebastiana Koryczana z kl. 6C) za godne reprezentowanie szkoły w turnieju.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

 

201610088396W sobotę 08.10. 2016r. odbył się Rajd Charytatywny,

który SKRT zorganizowało 201610088393

razem z wolontariuszami naszego gimnazjum. Zdobywaliśmy kolejne punkty do odznaki Turysta Ziemi Chrzanowskiej (Pałac w Młoszowej, Zamek Tenczyn i Kopuły RMF w Puszczy Dulowskiej). Na zamku natomiast zorganizowaliśmy kawiarenkę.  Dochód ze sprzedanych produktów przeznaczony był na wsparcie  chorego ucznia z naszej szkoły. Miało nas być znacznie więcej, jednak choroby zmogły część wolontariuszy, a zimno i deszcz odstraszyły kolejnych rowerzystów. Bardzo dziękujemy uczestnikom rajdu, którzy nie zrazili się złą pogodą, a także wszystkim zwiedzającym w tym dniu zamek, którzy wsparli naszą akcję.Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


20160924835624IX16r. w sobotę SKRT wzięło udział  Rajdzie Rowerowym im. Mamota Było nas piętnaście osób, w tym opiekunki: p. Gąsior i p. Łukasik.  Przejechaliśmy ciekawą trasę, która prowadziła z Trzebini do Chrzanowa na Plac Tysiąclecia, następnie do Źrebiec, Pogorzyc i znowu do Chrzanowa, gdzie na ul. Pogorskiej  była meta i wszystkie atrakcje rajdu. Oglądaliśmy między innymi pożar kontrolowany, zwiedzaliśmy ciepłownię, braliśmy udział w różnych konkursach i losowaniu nagród rzeczowych. (nie wróciliśmy z pustymi rękami) Graliśmy po drodze w piłkę i zdobyliśmy kolejne punkty do odznaki "Turysta Ziemi Chrzanowskiej" - odwiedziliśmy Balaton, Sanktuarium MB Fatimskiej, Chechło i Kościół w Kościelcu. Jeżeli pogoda dopisze, ósmego października pojedziemy  z wolontariuszami naszego gimnazjum do Tenczynka.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

 
20160910813210 IX w sobotę SKRT zorganizowało Rajd Rowerowy do Lipowca. Nasza czternastka wyjechała spod gimnazjum o 9.00 W tym roku zdobywamy odznakę "Turysta Ziemi Chrzanowskiej". Podczas tego rajdu zwiedziliśmy 5 miejsc wymaganych do odznaki: Skałkę Triasową w Bolęcinie, dawny Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Kościół w Płazie, przysiółek Simota i oczywiście Zamek w Lipowcu. Pogoda była przepiękna. W czasie rajdu rozegraliśmy też trzy konkursy sprawnościowe, w których najlepsi otrzymali nagrody, upiekliśmy kiełbaski i pograliśmy w piłkę. W Trzebini zameldowaliśmy się tuż po godzinie szesnastej.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebiniaRok szkolny 2015/2016


Sekcja tenisa stołowego w tym półroczu spotyka się w każdą środę od godziny 14.35 do 15.20         W spotkaniach może wziąć udział każdy, kto lubi tenis stołowy. Zapraszam zwłaszcza odważnych, którzy nie boją się przegrać z p. Łukasik. A szczególnie mile widziani są Ci, którzy nie boją się wygrać z p. Łukasik.

 

201606157181

 

Jak co roku, w ramach SKRT odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Chłopcy rywalizowali w grze pojedynczej 15VI a dziewczęta 17 VI . W połowie miesiąca zakończył się też konkurs w zbieraniu makulatury (rekord to prawie 260 kg). Wielkie gratulacje dla najlepszych!!!                                                                                                      

Tenis stołowy chłopców   I m. Kacper Duda z kl.1C

                                  II m. Szymon Zając z kl. 2E201606157200

                          III m. Przemek Ruczyński z kl. 2E

Tenis stołowy dziewcząt I m. Karolina Cogiel z kl. 2B

                                    II m. Oliwia Spuła z kl. 1D

                                III m. Wiktoria Nowak z kl. 1C

 

Nagrody zostaną wręczone w klasach podczas ostatniego spotkania z wychowawcami.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


201606057091W niedzielę 5 czerwca w ramach SKRT 18 osób reprezentowało naszą szkołę na 12 Rajdzie Rowerowym z okazji Dnia Dziecka. Byli to uczniowie z klas: 1A, 1C, 1D, 2A i 2E pod opieką p. Agnieszki Hornik i p. Iwony Łukasik. Rajd prowadził pięknymi okolicami przez chrzanowskie Stawy Groble. Pod Szkołą Podstawową nr 5 w Fabloku odbyły się ciekawe konkursy sprawnościowe, w których z powodzeniem wzięliśmy udział. Łukasz Bigaj zdobył pierwsze miejsce w „jeździe żółwiej” na rowerze, Adrian Kusek stanął na najwyższym stopniu podium w biegu z dwoma rowerami. Miejsca na podium w innym konkursie rowerowym zdobyli: Kuba Paczka, Adam Giziński i Paulina Świerczek. Serdeczne gratulacje!!! Szczęście dopisało także w losowaniu i w tym, że burza nie dopadła nas na trasie przejazdu. Może uda się zorganizować jeszcze nasz rajd rowerowy na zamek w Lipowcu 18VI w sobotę.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia
201605086882W niedzielę 8V SKRT wzięło udział w XXX Rajdzie Rowerowym Kolarski Pierwszy Krok. Było nas 14 osób - uczniowie z klas: 6A, 1C, 1D, 2A, 3B i p. Kosno, p. Gleczman, p. Łukasik Spod szkoły przejechaliśmy do Chrzanowa na Plac Tysiąclecia, gdzie zebrali się uczestnicy rajdu. Nasze Koło zostało przed wszystkimi zebranymi pochwalone przez szefa Komisji Turystyki Kolarskiej za wieloletnie propagowanie kolarstwa wśród młodzieży. Rzeczywiście, gdyby nie my, na rajdzie nie byłoby nikogo z młodzieży szkolnej. W Puszczy Dulowskiej odbyły się konkursy wiedzowe i sprawnościowe, w których zdobyliśmy 5 nagród. Następnie pojechaliśmy pod Zamek w Tenczynku, wstępując po drodze na lody. W drodze powrotnej dopadł nas deszcz, ale co to dla nas. Rajd zakończyliśmy koło godziny 16.00 na Rynku w Trzebini. W planach Koła SKRT na ten rok jest jeszcze piesza wycieczka i co najmniej 1 rajd rowerowy, na które serdecznie zapraszam. Iwona Łukasik                   Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


 

20160423659523 IV w sobotę już trzynasty raz w ramach SKRT byliśmy na rajdzie rowerowym Kraków-Trzebinia. Tym razem trasa była nieco zmieniona- wyruszyliśmy nie z Błoń w Krakowie, lecz z pięknego Zalewu w Kryspinowie. Było nas 11 osób (cztery panie i siedmiu panów) Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 1C, 2A i 3B. Opiekunami byli: państwo Łukasik i pani Gleczman. Pogoda dopisała. Po drodze podziwialiśmy przepiękną Dolinę Mnikowską. Dojechaliśmy w komplecie. Pod Pałacerm w Młoszowej zjedliśmy ciepły posiłek i wzięliśmy udział w losowaniu nagród (tym razem nie mieliśmy szczęścia). Cieszymy się, że uczniowie z naszego koła byli na wszystkich rajdach. Widzieliśmy też, jak co roku, wielu absolwentów, którzy w naszym gimnazjum „złapali bakcyla” i dalej jeżdżą. Do zobaczenia na kolejnych rajdach: 3 maja będzie Rajd Płoki a 8 maja Rajd Kolarski Pierwszy Krok.                     Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia201510045337W niedzielę 4X15r. SKRT wybrało się na Pieszy Rajd do Skałki Triasowej i nad Zalew Gliniak w Bolęcinie. Było nas sześć kobiet ( na czele z p. Łukasik i p. Gleczman) i pięciu panów. Uczniowie to reprezentanci klas: 1A, 1C, 2A, 2B i 3C Pogoda była wymarzona. Najpierw zobaczyliśmy Skałkę, która jest (największą w Europie) pozostałością po zalewającym kiedyś nasze tereny morzu. Pan Mikołaj Rey oprowadził nas po stajniach i umożliwił przejażdżkę na koniach Klubu Jeździeckiego „Szarża”.  Nad Gliniakiem Kaziu z 1A rozpalił ognisko i upiekliśmy pyszne kiełbaski. Były też konkursy sprawnościowe, w których najlepiej pokazał się Alan Szwaja z 2B (zajął dwa pierwsze miejsca) Gratulacje dla wszystkich, którzy zdobyli nagrody! Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.     Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


 

20150927530127IX2015r. w niedzielę odbył się 15 Rajd Rowerowy im. Wł. Mamota. Opiekunkami były: p. A. Hornik i p. I. Łukasik. Trasa biegła przez  Puszczę Dulowską, obok Leśniczówki Białka, na parking pod zamkiem w Tenczynku. Razem z dorosłymi naszą szkołę reprezentowało 13 osób. Z dużym powodzeniem braliśmy udział w konkursach zręcznościowych. Prawie wszyscy wrócili do domu z jakimś cennym trofeum. Pograliśmy w piłkę i zdobyliśmy z rowerami wzgórze zamkowe. Na tym rajdzie rozpoczęliśmy też  zdobywanie odznaki „Turysta Ziemi Chrzanowskiej” Do Trzebini wróciliśmy o 16.30. Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

4X15r.zapraszam na pieszą wycieczkę do Skałki Triasowej i nad Zalew Gliniak w Bolęcinie

Opiekun SKRT Iwona ŁukasikRok szkolny 2014/2015


Sekcja Tenisa Stołowego w tym semestrze spotyka się w każdy piątek na siódmej  lekcji (13.45-14.30) Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych. 


W czwartek 11.06.2015r. jak co roku, w ramach SKRT odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego.

201506113403Na lekcji pierwszej rywalizowały  dziewczęta. A oto pięć grających najlepiej w szkole gimnazjalistek:

Im.- Karolina Cogiel z kl. 2A,

IIm.- Zuzanna Rowińska z kl. 2C,

IIIm. Julia Brzostek z kl.2C

IVm.- Julia Zając z kl. 2A

Vm.- Julia Fudala z kl. 1A201506113446Rywalizacja chłopców była bardzo zacięta, trwała przez 2, 3, 4 i część piątej lekcji. 

Najlepsi panowie to:

Im.-Szymon Bugdalski z kl. 1D

IIm.-Adrian Karaś z kl. 3A

IIIm.- Szymon Zając z kl. 1E

IVm.- Przemek Ruczyński z kl. 1E

Vm.- Łukasz Cogiel z kl. 2A

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców !!!

Trójki najlepszych dziewcząt i  chłopców otrzymają sportowe nagrody na apelu szkolnym we wtorek 16VI
                                                         Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia 

 


2015060633246 czerwca 2015r. w sobotę Szkolne Koło Rekreacyjno-Turystyczne zorganizowało pieszą wycieczkę: Bożniowa-Balaton-Chechło

Wymarzona pogoda, żeby odwiedzić nasze dwa pobliskie akweny wodne. Po drodze zażywaliśmy kąpieli słonecznej. Mimo wysokiej temperatury, uczestnikom starczyło sił, żeby spróbować się w różnych konkursach sprawnościowych i pograć w siatkówkę plażową nad Chechłem. Gratulacje dla Krystiana Matyska z kl. 2B, który osiągnął najlepsze wyniki. Wróciliśmy opaleni i zadowoleni.  To już chyba ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia 


201505312946W niedzielę 31 maja grupa naszych uczniów z SKRT wzięła udział w XI  Rajdzie Rowerowym z Okazji Dnia Dziecka. Opiekunkami były: p. I. Łukasik i p. M. Gleczman. Przejechaliśmy trasę z Chrzanowa w stronę Żarek, przez Zagórze, Źrebce, Pogorzyce do Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie-Kościelcu. Po przyjeździe, na boisku szkolnym odbyły się liczne konkursy sprawnościowe, w których próbowaliśmy się wykazać. Najlepiej poszło Olafowi Czado z kl. 1D, który zdobył pierwsze i trzecie miejsce. Olaf wrócił do domu z nowym licznikiem rowerowym, a my wszyscy z darmowymi karnetami na karuzele, uświetniające Dni Chrzanowa. Karnety dostaliśmy jako najliczniejsza na rajdzie grupa zorganizowana. 

                                                                                   Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


20150510269410 maja w niedzielę SKRT już szósty raz w tym roku szkolnym wzięło udział w rajdzie. Był to XXIX Kolarski Pierwszy Krok. Ze względu na deszczową pogodę, organizatorzy zmienili trasę (zamiast do Tenczynka - pojechaliśmy do Libiąża). Naszych kolarzy deszcz nie wystraszył. Miło, że wciąż chcą z nami jeździć Absolwentki. Było nas łącznie 14 osób (z klas: 1A, 1C, 2B, i 3B + panie: M. Gleczman i I. Łukasik) Ponieważ rajd był kameralny, stanowiliśmy mniej więcej 1/3 wszystkich uczestników. Humory dopisały, dobrze bawiliśmy się, biorąc udział w konkursach. Podziwiam tych, którzy (mimo wydłużonej dla nas trasy) bez podwożenia, dotarli z Trzebini do swoich domów – do Młoszowej, Dulowej, Myślachowic, Karniowic, Psar i jeszcze dalej! Następny rajd będzie w niedzielę 31 maja. Serdecznie zapraszam. Opiekun Koła -Iwona Łukasik.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

 

201505012638W piątek 1 maja wzięliśmy udział w 8 Rajdzie Rowerowym Płoki. Było nas jedenaścioro. Na miejscu, przed startem, pograliśmy w siatkówkę. Potem przejechaliśmy trasę: Płoki - Lgota - Myślachowice - Czyżówka - Płoki, która liczyła 19 kilometrów. W trakcie niestety zepsuła się pogoda. Mokrzy i trochę zziębnięci, pokrzepiliśmy się kiełbaskami i pyszną grochówką. W tym roku udział w rajdzie wzięła rekordowa liczba osób - prawie 500! Mimo niesprzyjającej pogody, rozgrzaliśmy się zupełnie, kiedy okazało się, że Kuba Paczka z kl. 1A i Joasia Jędrzejczyk z 3B wygrali rowery (organizatorzy przygotowali 4 rowery i bardzo dużo mniejszych nagród) Do Trzebini dotarliśmy koło godziny 15. Bardzo dziękujemy Panu Jędrzejczykowi za odwiezienie obu wygranych rowerów. Zapraszam wszystkich chętnych na rajd: Kolarski Pierwszy Krok w niedzielę 10 maja. 

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


201504252388W sobotę 25 kwietnia po raz dwunasty nasze Koło wzięło udział w Rajdzie Rowerowym Kraków-Trzebinia.

Rajd Kraków-Młoszowa to jedna z największych imprez rowerowych. Chciałbym opowiedzieć o tym rajdzie ze swojej perspektywy. Rajd zaczął się w Krakowie o godz. 11:00. Każdy uczestnik otrzymał swój własny numerek startowy. Do przebycia była trasa  licząca przeszło czterdzieści  km.  Każdy mógł jechać w swoim tempie. Po drodze można było podziwiać Zalew w Kryspinowie oraz  Puszczę Dulowską. Wszystkich uczestników było ok. 2000 osób. Każda z tych osób mogła pod koniec rajdu otrzymać ciepły posiłek i wodę. Było aż 6 rowerów do wygrania, więc udział był opłacalny dla każdego. Była miła i rodzinna atmosfera. Moim zdaniem rajd Kraków-Młoszowa był fantastycznym rajdem dla każdego entuzjasty jazdy na rowerze.

                                                                                                                Daniel Lis

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


04X14r. Odbyła się piesza wycieczka: Bożniowa - „Orlik” w Krystynowie - Balaton. Wyruszyliśmy o 9-tej rano spod szkoły. 20141004696Opiekunkami były: p. I. Łukasik i p. A. Hornik. Prowadziłyśmy wspaniałą dwunastkę. Spod Krzyża podziwialiśmy widoki, potem rzucaliśmy piłeczką do celu. Miejsca zdobyły: Zuzia Rowińska, Kasia Gleń i Klaudia Sowa. Na placu zabaw osiedla Górka Dwór, odbył się konkurs rzutów do kosza, w którym najlepsze były: Kinga Gąsior, Kasia Gleń i Kinga Nowak. Siły do dalszej drogi i rozgrywek sportowych odzyskaliśmy po zjedzeniu pysznych kiełbasek z ogniska, które sami rozpaliliśmy. Potem na „Orliku” rozegraliśmy mecz piłki nożnej, w którym drużyna z przewagą 2b rozgromiła resztę świata (w siatkówce już się to nie udało). Następnie polami przeszliśmy nad Balaton. Tam odbył się konkurs skoków na skakance (najlepsi to: Kuba Kopacz, Kasia Gleń i Kinga Gąsior. Po rozdaniu nagród, poszliśmy na rynek w Trzebini, gdzie o godzinie 16-tej pożegnaliśmy się. Mam nadzieję,  że przed zimą uda się jeszcze zorganizować jakiś rajd rowerowy lub pieszą wycieczkę. 
Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


2014092128321.09.14r. w niedzielę wzięlśmy udział w XIV Rajdzie Rowerowym im. Mamota. Opiekunkami były: p. M. Gleczman i p. I. Łukasik. Trzasa prowadziła przez Młoszową do Puszczy Dulowskiej, następnie do Rudna. Tam na parkingu poniżej zamku odbyły się konkursy i losowanie cennych nagród. W tym roku, jako prawdziwi szczęściarze, wszyscy wróciliśmy z co najmniej jedną nagrodą. Spod szkoły wyjechaliśmy o godzinie 10.00 W Puszczy Dulowskiej zapisaliśmy się u przewodników z KTK i odebraliśmy liczne smakołyki i pamiątki przygotowane dla każdego uczestnika. Na mecie w Rudnie wzięliśmy udział w konkursie rzutu do celu, w którym nasi chłopcy zdobyli główne nagrody. W konkursie przyrodniczym kobiety miały mniej szczęścia. Za to każdy z nas otrzymał nagrodę w głównym losowaniu. Potem była wspinaczka z rowerami na wzgórze zamkowe, pałaszowanie lodów i powrót do Trzebini. Zapraszam wszystkich na planowane w październiku kolejne wycieczki z koła. Następna będzie piesza.

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia


2014090700307.09.14r.w niedzielę odbył się Rajd Rowerowy Płoki-Lgota-Ostrężnica-Psary-Myślachowice-Czyżówka.Pogoda dopisała. Zebraliśmy się pod gimnazjum o 11.00 i wyruszyliśmy do Płok. Tam zapisaliśmy się na listę uczestników rajdu, który był jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów na 700-lecie tutejszej Parafii. Uczestników było przeszło stu. Tak więc stanowiliśmy niewielką grupkę pośród nich ale obecność naszych uczniów i absolwentów została odnotowana nawet na łamach "Przełomu". Po przejechaniu dość trudnej trasy, odpoczęliśmy trochę, wzięliśmy udział w losowaniu nagród i trzeba było wracać. O godzinie 16-tej żegnaliśmy się na rynku w Trzebini. Następny rajd, w którym planujemy wziąć udział to 14 Rajd im. Wł. Mamota. Odbędzie się on w niedzielę 21IX14r. Zapraszam. 

Zobacz zdjęcia: skrttrzebinia

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

1.    Adrian Karaś kl. 3A              II m.                 

2.      Szymon Bugdalski  kl.1D      I m.

3.      Adrian Kusek kl. 1A             VI m.

4.      Krzysiek Siata kl. 3D            VIII m.

5.      Szymon Zając kl.. 1E              III m.

6.      Przemek Ruczyński  kl.1E      IV m.

7.      Łukasz Cogiel  kl. 2A             V m.

8.      Adrian Budzowski kl. 1B       XV m.

9.      Piotr Jamrozik kl. 1B             XIII m.

10.  Mateusz Czak kl. 1B                IX m.

11.  Marcin Majeran kl. 3D            VII m.

12.  Szymon Ziembiński kl. 3D      XIV m.

13.  Maciej Chodacki kl. 3D            XI m.

14.  Filip Pawlikowski kl. 3D          XII m.

15.  Piotr Ślęczek kl. 1A                  X m.