Projekt edukacyjny (p. Małgorzata Matysek-Woźniak)

Moje życie ze sztuką na przykładzie haftu matematycznego PICKPOINT

Za pomocą haftu matematycznego możemy stworzyć prawdziwe cuda. Nie jest on trudny i wystarczy przyswojenie kilku prostych zasad, aby takie rysunki tworzyć. Haft ten głównie wykonuje się na sztywnych materiałach np.: kartonie, plastiku lub płytach CD.

Technika ta bardzo rozwija zdolności manualne, myślenie przestrzenne, projektowanie i myślenie perspektywiczne.

Uczniowie klas drugich : Dominik Drygała, Jakub Klimek, Angelika Kosno, Daria Przytulska, Weronika Kamińska, Roksana Habierska i Kamila Czechowska mieli możliwość zmierzenia się z tym projektem. Projekt obejmował spotkania, na których krok po kroku uczyliśmy się projektować i wykonywać kartki świąteczne. Efekt końcowy można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Koch mit mir!
Warsztaty kulinarne w języku niemieckim –
Joanna Krzemień

Celem warsztatów kulinarnych było poznanie słownictwa związanego z przyrządzaniem potraw oraz określaniem ilości, miar i wagi danych składników w języku niemieckim. Uczniowie poznali również nazwy akcesoriów kuchennych, potraw i posiłków w języku niemieckim. Wykonywali również polecenia zgodnie z instrukcjami w języku niemieckim. Warsztaty wspierały rozwijanie naturalnej ciekawości świata w języku obcym, zastąpiły tradycyjne listy słówek, regułek i ćwiczeń gramatycznych zabawami interaktywnymi, dzięki czemu każdy z uczestników we własnym tempie rozwijał kompetencje językowe. Uczestnictwo w niecodziennych zajęciach pozwoliło uczestnikom na wyostrzenie zmysłów, poznanie nowych zapachów i smaków.

Czytaj więcej: projekt p. krzemień

Projekt pani Gąsior i pani Nowakowskiej-Kawali

Dźień dobly, co siem tutaj dźieje ?

Tak właśnie witali nas podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 2 w Trzebini. Grupa projektowa Pani Gąsior i Pani Nowakowskiej - Kawali na podsumowanie projektu edukacyjnego Wielkie odkrycia małego człowieka wybrała się do przedszkolaków.  Maluchy z ciekawością podchodziły do stolików i  z wielkim entuzjazmem wykonywały  przygotowane przez gimnazjalistów doświadczenia.  Mieliśmy wyścigi magnesów, wybuchające wulkany i kolorowe ciecze nieniutonowskie. Jednym słowem - było na co popatrzeć...

Projekt - pani Głogowska

Projekt edukacyjny: Wolontariusze - razem pokonujemy bariery., zajmował się następującym problemem:
Jak propagować rozwój aktywności społecznej i obywatelskiej wśród młodzieży, aby wzmacniać zaangażowanie obywatelskie oraz wspierać integrację społeczną.
Jaką rolę spełnia wolontariat w codziennym życiu społeczności szkolnej.
Głównym celem projektu był nacisk na rozwój aktywności społecznej i obywatelskiej wśród młodzieży poprzez propagowanie działań wolontariatu.
Efektem zakończenia projektu jest podjęcie działań wolontariatu wśród społeczności szkolnej oraz wizyta w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym dla Przewlekle Chorych w Chrzanowie.

Prezentacja

Prezentacja 2

Pozdrawiam, Agnieszka Głogowska

Projekt - pani Bębenek

Podsumowanie projektów z chemii - pani Weidemann

W roku szkolnym 2016/2017 dwie grupy projektowe zrealizowały 2 bardzo ciekawe projekty z chemii. Pierwsza grupa miała zaprojektować chemiczną grę planszową, druga – zrealizować projekt o produkcji benzyny.

Chemiczna gra planszowa

Celem projektu było by moi uczniowie zaprojektowali grę, która uczyłaby chemii przez zabawę. Nie chciałam gry rzuć kostką-przesuń pionek lub kolejnego quizu, więc wybrałam jako wzorzec świetną grę imprezową od Rebel.pl – Kamienie w kieszenie. Uczniowie wybrali temat, wymyślili nową nazwę i historię. Mechanika nie uległa zmianie w stosunku do pierwowzoru, ale pojawiły się nowe nazwy poszczególnych elementów. W pudełku znalazło się: 6 płytek postaci (np. Maria Skłodowska Curie, John Dalton), 5 płytek sprzętu laboratoryjnego i 60 związków chemicznych (kwasy, wodorotlenki, tlenki, gazy 2-atomowe).

Czytaj więcej: Projekty - p. Weidemann

ANALIZA MECZÓW REPREZENTACJI POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ
W ELIMINACJACH
DO MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

PROJEKT POD KIERUNKIEM

PANA MARCINA KASPRZYKA

projekt2

projektgim3.wixsite.com/reprezentacja

Projekt realizowali:

- Jakub Bochenek,
- Adrian Kowalik,
- Jakub Walczyk,
- Dawid Wentrys,
- Marcel Kozioł

Projekt - pani Ubik

Pani Beacie Ubik udało zebrać się większość artystów naszego gimnazjum i jako grupa postanowiliśmy w ramach szkolnego projektu artystyczno-edukacyjnego, zaprezentować nasze talenty, nie tylko plastyczne.

Naszym głównym celem było zorganizowanie pierwszej profesjonalnej wystawy prac ekspresywnych uczniów z uroczystym wernisażem.

Wydarzenie nosi tytuł „Rzuć okiem”. Prezentuje skrywane dotąd talenty plastyczne, muzyczne, organizatorskie, a nawet kulinarne. Twórczość niektórych z nas po raz pierwszy ujrzała światło dzienne.

Finisaż zaplanowany na 12 grudnia 2016 roku w szkolnej galerii, rozpoczął się od prezentacji młodej poetki Natalii Sałgi klasy szóstej Szkoły Podstawowej naszego Zespołu. W tle przemykały graficzne obrazy Maćka Nowaka. Można było usiąść na pufach wykonanych z opon w ramach zeszłorocznego projektu: „Upcycling – nowe życie zużytych przedmiotów” przez Annę Grelowską, Joannę Kubicką i Marcelinę Zatorską .

Czytaj więcej: Projekt - pani ubik

Co Ty wiesz o Sienkiewiczu?

(projekt pani Feluś)

W każdym roku w naszej szkole obchodzimy święto Patrona.

15.12.2016 r. przybliżyliśmy wam sylwetkę Henryka Sienkiewicza, gdyż w tym roku minęła 170. rocznica urodzin i 100. rocznica jego śmierci. Akademia została podzielona na 2 części. W pierwszej przenieśliśmy się do muzeum i wysłuchaliśmy rozmowy z kustoszem i tym samym poznaliśmy biografię Noblisty, a w drugiej przypomnieliśmy sobie bohaterów powieści "Krzyżacy", tym razem na wesoło. Przedstawienie było równocześnie podsumowaniem projektu edukacyjnego, w którym brali udział drugoklasiści.

Wiktoria Nowak