1408372303

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

W związku z otrzymaną dotacją oraz zakupami odbędzie sie u nas sporo imprez czy działań okołoczytelniczych. M.in.: powstaną prace plastyczne, spędzimy Noc w Bibliotece, wysłuchamy fragmentów książek na lekcjach wychowawczych, poczytamy z rodziną itd.

Zatem...

CZYTAJ, PO PROSTU CZYTAJ!

NPRCz - co zrobiliśmy.docx