jezyki obce_1a43

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie językowym

Głównym zamierzeniem konkursu jest zachęcenie i zmotywowanie młodzieży do nauki języków obcych , jak również rozwijanie uzdolnień i zainteresowań językowych.

W dniu 8 stycznia 2019 o godzinie 10 odbył się I etap konkursu. Wzięło w nim udział aż 464 uczniów z 33 szkól podstawowych i gimnazjalnych z całego województwa. Do II etapu zakwalifikowało się tylko 30 uczniów o najwyższej liczbie punktów. Do finału konkursu zakwalifikowało się aż 4 uczniów naszej szkoły: Julia Augustynek, Emilia Ryś, Amelia Kurdziel, Aleksandra Kurdziel. Serdecznie gratulujemy!

Uczniowie Ci zmagali się z testem finałowym, obejmującym zadania z zakresu rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego, znajomości środków językowych oraz tworzenia wypowiedzi pisemnych w językach niemieckim i angielskim. . Zmagania trwały 90 minut.

Wyróżnienie w wojewódzkim konkursie językowym otrzymuje w tym roku szkolnym Ola Kurdziel. Serdecznie gratulujemy i wszyscy jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!

Wszystkim uczniom gratuluję wysokich kompetencji językowych.