KLASY GIMNAZJUM w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

Zagadnienia do kartkówki z WOS-u (ósme klasy)

1. Imię i nazwisko:

- prezydenta Polski,

- premiera Polski,

- obecnego starosty chrzanowskiego,

- pełniącego obowiązki burmistrza Trzebini.

2. Ilość, nazwy oraz rozmieszczenie i stolice województw (uwaga - dwa województwa mają dwie stolice: lubuskie oraz kujawsko-pomorskie).

Patrz – podręcznik z tyłu albo mapka z lekcji.

3. Szczeble samorządu: ilość, nazwy, organy wykonawcze (marszałek województwa, starosta powiatu, burmistrz / wójt/ prezydent miasta i gminy), organy stanowiące (sejmik województwa, rada powiatu, rada gminy).

4. Na kogo głosujemy 21 października? (radny sejmiku, radny powiatowy, radny gminy, burmistrz).

5. Ile jest okręgów wyborczych w gminie Trzebinia.? 3.

6. Ilu radnych trzebińskich wybieramy? 21.

7. Jaka zasada wyboru decyduje przy wyborach na burmistrza (bezwzględna większość, czyli 50% + jeden), a jaka na radnych (metoda większościowa d’Hondta).

8. Ilu jest kandydatów na burmistrza Trzebini? + imiona i nazwiska.

9. Kto wystawił listy do rady?

Koalicja Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Wygraj Trzebinio,
Komitet Wyborczy Husaria, Trzebinia Od Nowa

10. Ogólnie – najważniejsze obowiązki gminy, powiatu, województwa.

POMOC – zeszyt, Internet + podręcznik od str. 66.

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego


1. Przewodnicząca: Julia Kowalska (3 D).

2. Wiceprzewodniczący: Małgorzata Nowakowska (3 B) oraz Szymon Kucia (3 C).


Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

CZAS FUTSALU

futsal 20


W dniu 08.10.2018 odbyły się  Gminne zawody IMS w piłce nożnej halowej. Zespół naszej szkoły okazał się bezkonkurencyjny. Drużynę stanowili:
Cwynar Gabriel Duleba Hubert Gluch Oskar  Hano Michał  Kaczmarczyk Dariusz Kalinowski Konrad  Korcz Miłosz  Kurek Patryk  Małocha Antoni Pucia Maciej   Strycharski Kacper  Wocial Jakub 
Nasi futsalowcy zasłużenie wygrali, będą reprezentować gminę na zawodach rangi powiatowej.

Opiekun: Marcin Kasprzyk

Po zawodach wręcz ,,małpia" radość :))))))))))))))

Galeria: https://photos.app.goo.gl/z32oYEcxNvu2T5kx7

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W KRAKOWIE

GRA MIEJSKA „MIŁOSNE iGRAszki”

 

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych Gazeta Wyborcza oraz instytuty językowe zorganizowały w Krakowie grę miejską. W tym roku o wdzięcznej nazwie „Miłosne iGRAszki”.

 

Na poszukiwanie prawdziwej miłości wyruszyliśmy w sobotę, 29 września o godzinie 9.00. Odprawa odbyła się o godzinie 10.30 w klubie Zet Pe Te. Każda spragniona miłości drużyna otrzymała od organizatorów pakiecik startowy, a w nim:

  • Mapę Miłości z informacjami, gdzie jej szukać (miłości, nie mapy)

  • Kartę Stanu Serca z numerem drużyny, na której zamieszczaliśmy punkty zdobyte w czasie gry

  • komplet identyfikatorów

  • połówkę złamanego na pół serca, pasującą do innej połówki, która to jest w posiadaniu innej drużyny.

Jak wiadomo, z miłością należy obchodzić się ostrożnie, więc pełni obaw wyruszyliśmy w miasto.

Miłowania głodni jak wilcy” wszystkie zadania rozwiązywaliśmy w językach obcych, malowaliśmy portrety, leczyliśmy zranione serce, nawet ćwiczyliśmy i robiliśmy miłosne koktajle. Zabawa była super.

 

Odkryjemy miłość nieznaną.

Przegonimy wiatr wesoły, co na fali gra

Poznaczymy kraj zakochany – długość ta, szerokość ta”

 

Tak, jak śpiewa Alicja Majewska odkryliśmy miłość nie do końca może nieznaną …. miłość do nauki języków obcych!!!

 

Do domu wróciliśmy o godzinie 19.00 zmęczeni, ale szczęśliwi....

 

Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom za udział w grze. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Nauczycieli i Rodziców, którzy swój wolny czas postanowili spędzić z nami.

Byli to: Pani Katarzyna Kurek, Pan Przemysław Pilarski, Pan Rafał Walat oraz Agnieszka Pudzianowska, Edyta Poręba, Sylwia Deja, Katarzyna Kaput, Gabriela Dolińska i Agnieszka Głogowska.

Stała ekipa Opiekunów świadczy o tym, że lubimy to, co robimy......

 

Nie mów, że wszystko w miłości już było” …....

Co 3 B w muzeum robiła?

Tajnie produkowała czapki...

 

 

ZDJĘCIA

W dniu 28 września 2018r. na terenach leśnych w Gaju odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej w biegach przełajoweych.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WYNIKÓW !!!

2

1

I miejsce w gminie: Borowska Roksana, Ciapała Natalia, Gołąb Marta, Gozdek Martyna, Józefik Gabriela, Kowalska Julia, Rejdych Martyna, Ryś Emilia, Siata Izabela, Tryfanów Wiktoria, Ziętek Weronika, Kołodziejczyk Iga
Opiekun: Katarzyna Franczyk, Adrian Piórko-Pawliński

5

6

I miejsce w gminie:
Szybalska Martyna, Niewolik Oliwia, Mliczek Martyna, Czarnota Lena, Janik Hanna, Majcherczyk Aleksandra, Majewska Julia, Mendyk Zuzanna, Siata Urszula, Ziebińska Lidia, Kulińska Wiktoria
Opieka: Szybalski Piotr, Adrian Piórko-Pawliński
II miejsce w gmnie:
Burdalski Kacper, Lurenc Patryk, Gruszka Samuel, Kukla Maksymilian, Trzeciak Aleksander, Wacławek Maciej, Siata Szymon, Tryfanów Patryk, Pogoda Oliwier, Petka Kamil, Skowronek Karol
Opieka: Szybalski Piotr, Adrian Piórko-Pawliński

4

3

I miejsce w gminie: Franczyk Hubert, Głuch Oskar, Hano Michał, Kalinowski Konrad, Kawala Mateusz, Korcz Miłosz, Kurdziel Robert, Madej Jakub, Małocha Antoni, Pucia Maciej, Strycharski Kacper, Wocial Jakub, Wiktor Rowiński
Opiekun: Katarzyna Franczyk, Adrian Piórko-Pawliński

trasa

UWAGA!

WYBORY!

 

 

OD 1 DO 5 PAŹDZIERNIKA BĘDZIE TRWAĆ W NASZEJ SZKOLE KAMPANIA WYBORCZA KANDYDATÓW NA CZŁONKÓW SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO.

KAŻDA KLASA SIÓDMA, ÓSMA ORAZ TRZECIA GIMNAZJUM PROSZONA JEST O WYSTAWIENIE JEDNEGO KANDYDATA Z TRÓJKI KLASOWEJ LUB INNĄ CHĘTNĄ OSOBĘ.

PROSZĘ O PRZEMYŚLANĄ KAMPANIĘ I PROGRAM WYBORCZY.

WYBORY ODBĘDĄ SIĘ 8 PAŹDZIERNIKA.

 

                                                                  opiekun SU

                                                        mgr Alicja Bębenek