KLASY GIMNAZJUM w SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8

Jeśli nosisz imię Martyna,...

masz sporą szansę na bycie wybitną uczennicą. Olimpiady w tym roku przebiegają bowiem na razie pod takim właśnie hasłem. Martyna Paluch (3 D) z języka polskiego oraz Martyna Paszcza (3 B) z języka angielskiego to finalistki wojwódzkich konkursów. Obie są jedynaczkami z trzebińskich szkół.

Dziewczyny już znalazły się w elitarnym gronie najwybitniejszych gimnazjalistek w swojej dziedzinie. Teraz jednak czas wytężonej pracy, bo może być jeszcze lepiej.

Gratulujemy i życzymy zapału oraz szczęścia prowadzących do sukcesu!

W dniu 30.01.2018 w hali sportowej "MOKSiR" w Chrzanowie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców.

W turnieju wzięły udział reprezentacje 5 szkół. Szkoły grały systemem "każdy z każdym". Nasi zawodnicy po zaciętej walce zajęli wysokie II miejsce. Serdecznie gratulujemy :)

Skład drużyny: Perek Radosław, Wnuk Kacper, Ziarnik Filip, Majer Aleksander, Duda Kacper, Korcz Miłosz, Kołodziejski Borys, Wentrys Marcin. Nauczyciel: Adrian Piórko-Pawliński

kosz2018

Dzięki Bogu odnaleziony!

Dziś w godzinach porannych w szkole omal nie doszło do tragedii. Na łączniku został odnaleziony króliczek-maskotka. Niestety - nigdzie nie było właściciela...

Natychmiast zarządzono akcję poszukiwawczą. Dzięki szczególnie ofiarnemu zaangażowaniu uczennic 3 B właściciel się odnalazł. Jak informuje pogotowie - króliczek nie odniósł poważnych obrażeń psychicznych ani fizycznych.

Po raz kolejny okazało się, że w trudnych chwilach można liczyć na naszych uczniów. Świat nie zapomni o ofiarności dziewczyn z 3 B!

Dlaczego Rafka Błazenek nie zje wieloryba?- czyli o obrotach stref wodnych

NOC BIOLOGÓW- KATOWICE 2018

główne zdjęcie

received 485831858478106

W piątek 12 styczni wybraliśmy się na Uniwersytet Śląski, w którym odbywała się ,,Noc Biologów”. Gdy dotarliśmy na miejsce, poszliśmy pod sale, aby poczekać na rozpoczęcie pierwszej prezentacji. Wykład był o rafach koralowych oraz zwierzętach, które je zamieszkują. Dowiedzieliśmy się o skorupiaku (Rafka Błazenek), który pobił aż dwa rekordy Guinessa w dziedzinie szybkości i siły uderzeń. W wykładzie zostały wspomniane także błazenki, które żyją w symbiozie z niektórymi ukwiałami, ponieważ nie reagują na parzące koralowce. Po przerwie zaczął się kolejny wykład, tym razem o zwierzętach na pustyni. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy dowiedzieliśmy się, że wielbłąd potrafi wchłaniać parę wodną przez bardzo dobrze wykształcone nozdrza.

Po wysłuchaniu wykładów poszliśmy sprawdzić swoją wiedzę, która została nam po wystąpieniach, zapisując się na grę. Rozgrywka polegała na rozwiązywaniu łamigłówek, które ułatwiały nam odnalezienie następnych kodów. Drużyna kończyła ostatnią rozgrywkę po wpisaniu czterocyfrowego kodu do aplikacji. Po zakończeniu zabawy poszliśmy jeszcze pozwiedzać korytarze i sale wykładowe Uniwersytetu Śląskiego. Zdążyliśmy zobaczyć wystawę ptaków. W budynku znajdowały się też żywe zwierzęta takie jak: legwan, wąż boa oraz różnorodne rybki w akwariach. Zbliżał się koniec naszej wycieczki więc wróciliśmy do autokaru. Przyjechaliśmy z powrotem około 22.

GRY PLANSZOWE PO NIEMIECKU

Wspólnie z uczniami klasy II B na zajęciah DSD przygotowywaliśmy gry planszowe

po niemiecku " Brettspiele". Uczniowie z wielkim zaangażowanie i pomysłowością przystąpili

do pracy, ich zadaniem było wymyślenie ciekawej oprawy graficznej oraz przygotowanie instrukcji

w języku niemieckim. Efektem pracy są trzy gry, każda o innej tematyce. Po zakończonej pracy

przystąpliśmy do zabawy i trzeba przyznać,iż taka forma zajęć i pracy na lekcji bardzo

spodobała się uczniom.

 

 

Agnieszka Pudzianowska

20171221 09384120171221 093800

FINAŁ KONKURSU „MŁODY POLIGLOTA”

 

Do finału wojewódzkiego konkursu „Młody Poliglota” w tym roku zakwalifikowali się Amelia Kurdziel, Aleksandra Kurdziel oraz Jakub Kaczmarczyk. Brawo!!! Finał w Oświęcimiu 27 lutego.

 medium 4954719152

Emilia + Maciek = ......

Dziś trzy szczęśliwe klasy naszego gimnazjum obejrzały w DK Sokół przedstawienie Śluby panieńskie Aleksandra Fredry. Spektakl, wyreżyserowany przez panią Teresę Celarek, stał, można powiedzieć, dzięki naszym uczniom, którzy stanowili gros aktorów. Grali oni wyśmienicie. Cisza panująca na sali dobitnie świadczy o zainteresowaniu niełatwej widowni szkolnej. Gratulacje, dzieciaki. Od najmłodszej Emilii do najstarszych trzeciogimnazjalistów. Jako ciekawostkę dodam fakt, że równie wyśmienicie grał chłopak nie z naszej szkoły, ale za to blisko spokrewniony z jedną z naszych nauczycielek. Wszystko zostaje w... szkole. :) 

Poniżej fragment pierwszego, listopadowego występu.